Świetlica Parafialna

Czas dla Boga

Sanktuarium w Piekarach Śląskich

Data: 28 maja 2011

Jutro ważne w naszej diecezji wydarzenie - pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. W Piekarach znajduje się Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Więcej o Sanktuarium można przeczytać tutaj.

Nabożeństwa majowe

Data: 21 maja 2010

Maj to miesiąc poświęcony Maryi. Wieczorami odprawniane są nabożeństwa majowe. Śpiewana jest wtedy Litania Loretańska, która jest hymnem na cześć Maryi. W każdym jej wezwaniu kryje się bardzo wiele treści! Więcej o historii nabożeństw majowych można przeczytać tutaj.

Wielki Tydzień

Data: 16 kwietnia 2011

Przed nami Wielki Tydzień. W Wielki Czwartek będziemy przeżywać Ostatnią Wieczerzę, w Piątek Mękę Jezusa, w Sobotę będziemy czuwać przy grobie by doczekać radości Zmartwychwstania. Więcej o Triduum Paschalnym można przeczytać tutaj.

Dziecięca prasa katolicka

Data: 5 lutego 2011

Raz w tygodniu czytamy Małego Gościa Niedzielnego, a potem rozmawiamy o artykułach, które nas najbardziej zainteresowały. Zachęcamy do zaglądania na portal internetowy Małego Gościa Niedzielnego. Tam też sporo ciekawych tekstów.

Jak Karolek został papieżem

Data: 15 stycznia 2011

Poznajemy postać Jana Pawła II z pełnej humoru książki „Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem”. Już wkrótce Jan Paweł II dołączy do grona Błogosławionych. Beatyfikacja zapowiedziana została na dzień 1 maja.

Trzej Królowie. Święto Objawienia Pańskiego

Data: 8 stycznia 2011

Skąd wzięli się królowie i co symbolizują? Dlaczego święto jest nazywane również Objawieniem Pańskim? O tym wszystkim mieliśmy okazję posłuchać. Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania artykułu, który wszystko wyjaśnia.

Zwyczaje bożonarodzeniowe

Data: 11 grudnia 2010

Jakie zwyczaje bożonarodzeniowe zachowały się w naszych domach? Okazuje się że w każdym domu wygląda to trochę inaczej. O tym jakie zwyczaje panują w Polsce i na świecie możemy przeczytać tutaj.

Adwent

Data: 4 grudnia 2010

Rozpoczął się Adwent - czas przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia, ale i czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa. Dzielnie wstajemy wcześnie rano by uczestniczyć w Roratach. Więcej na ten temat Adwentu i Rorat można przeczkytać tutaj.

Uroczystość Chrystusa Króla

Data: 20 listopada 2010

Jutro będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla. To dla nas wielkie święto bo w tym dniu przypada nasz odpust parafialny. Więcej o uroczystości można przeczytać tutaj.

Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść

Data: 13 listopada 2010

Każdemu z nas wiele wolno. Nie zawsze obok będzie ktoś, kto będzie nam zabraniać i uchroni przed tym, czego kiedyś możemy żałować. Wybierajmy właściwą drogę. Więcej na ten temat w Małym Gościu Niedzielnym.

Świętych obcowanie

Data: 6 listopada 2010

Wierzymy że istnieje łączność między tymi, którzy są już w niebie (święci), między tymi, którzy czekają po śmierci na oczyszczenie (czyściec) i tymi, którzy żyją na ziemi. Tak naprawdę nasi zmarli stale są obecni, jest to tylko inna obecność...

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Data: 23 października 2010

1 listopada będziemy obchodzić jak co roku uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętamy w tym dniu szczególnie o naszych patronach. Dzień później obchodzimy Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych. Więcej o uroczystości Wszystkich Świętych w Małym Gościu Niedzielnym.

Modlitwa różańcowa

Data: 25 września 2010

Już za kilka dni rozpoczyna się paździenik a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. W Katedrze Chrystusa Króla Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 17:15.

Różaniec jest streszczeniem Ewangelii ujętej w poszczególne tajemnice różańca świętego. Więcej o historii różańca świętego można przeczytać tutaj.

Święty Stanisław Kostka

Data: 18 września 2010

Jest patronem dzieci i młodzieży. Urodził się w 1550 roku w Rostkowie na Mazowszu. W bardzo młodym wieku postanowił zostać zakonnikiem. Przemierzył w tym celu 1500 km pieszo do Rzymu w przebraniu żebraka by osobiście rozmawiać z przełożonymi i prosić o zgodę na wstąpienie do zakonu. Tak też się stało. Umarł niespodziewanie po krótkiej chorobie w wieku 18 lat.

Więcej o Świętym Stanisławie Kostce w Małym Gościu Niedzielnym.

Świetlica Parafialna „NAZARET”
Katowice ul. Plebiscytowa 49 email: nazaret.katowice@gmail.com