Świetlica Parafialna

Zajęcia

Spotkania regularne w roku szkolnym odbywają się w każdą sobotę o godz. 10:00 w salkach parafialnych przy ulicy Plebiscytowej.

Od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych spotykamy się w miarę potrzeb na zajęciach dodatkowych. Możemy wtedy rozwijać swoje talenty i pasje, uczyć się czegoś nowego, a przy tym wnieść coś w rozwój naszej świetlicy. Jeżeli potrzebna jest nam pomoc w nauce, umawiamy się z wychowawcami lub wolontariuszami na korepetycje.

Od czasu do czasu mamy możliwość wyjazdu na wycieczki, kolonie letnie a także organizujemy różnego rodzaju imprezy i akcje.

Małe co nieco

By mieć siłę do wszelkich zajęć, by dopisywał dobry humor, spotkanie rozpoczynamy od solidnego posiłku, który przygotowuje Pani Teresa. Ponieważ nie jest nas mało a apetyt zazwyczaj dopisuje, w przygotowaniu posiłku pomagają nasi wolontariusze.

Opowieści Księdza Michała

Gdy już brzuszki pełne Ksiądz Michał dba o to by nasze głowy i serca też napełniły się czymś pożytecznym i wartościowym. Ma dużo cierpliwości w tłumaczeniu niełatwych czasem do zrozumienia prawd Bożych. Troszczy się o nas byśmy wyrośli na dobrych ludzi. A praca to czasem niełatwa;)

Śpiewamy

"Śpiewać każdy może...", a my robimy to nawet nienajgorzej!:-) Co tydzień Karolina uczy nas nowych piosenek i z zapałem przygrywa na gitarze. Ci którzy mają anielskie głosy i śpiewu wciąż mało, wspierają chórek parafialny.

W dziale Szkoła śpiewu można znaleźć teksty piosenek, które już znamy.

Zajęcia plastyczne

Staramy się rozwijać talenty plastyczne, których u nas nie brakuje. Pod okiem wychowawców i z ich pomocą przygotowujemy różne ciekawe prace. Niektóre z nich, takie jak: kartki świąteczne, ozdoby, stroiki, sprzedajemy na kiermaszu parafialnym.

W dziale Pracownia plastyczna można zobaczyć wybrane prace przez nas wykonane.

Uczymy się

Kiedy mamy problemy z nauką zawsze możemy zwrócić się o pomoc do wychowawców lub wolontariuszy. Chętnie nam pomagają odrabiać lekcje i tłumaczą niezrozumiałe dla nas zagadnienia. Bierzemy udział w konkursach organizowanych w świetlicy. Czasem uda się wygrać ciekawe nagrody;)

W dziale Kącik naukowy można znaleźć tematy, którymi aktualnie się zajmujemy, zadania konkursowe oraz programy ułatwiające naukę.

Gry i zabawy

Wspólne gry i zabawy to ważny punkt w programie naszych zajęć. Staramy się by czas spędzany razem był czasem radosnym, a nic tak nie wywołuje uśmiechu i radości jak wspólna zabawa:-).

W naszym "skarbcu gier" (czyt. szafie) każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Zajęcia sportowe

Jak tylko jest okazja rozwijamy swoje umiejętności sportowe. Sport uczy nas dobrej rywalizacji i wytrwałości w dążeniu do celu, a przede wszystkim jest dla nas zabawą. Choć mamy mało miejsca na rozgrywki sportowe, staramy się w miarę możliwości wykorzystywać to, czym dysponujemy.

W salkach najczęściej gramy w tenisa stołowego. Na wyjazdach mamy znacznie więcej możliwości by wykorzystać sprzęt sportowy jaki posiadamy. Mieliśmy już okazję grać w mini-golfa, hokey na trawie, pływać w parku wodnym, a nawet jeździć konno.

Zajęcia komputerowe

Obecnie mamy do dyspozycji kilka komputerów z oprogramowaniem edukacyjnym. Uczymy się podstaw obsługi, ćwiczymy pisanie tekstów, tworzenie grafiki. Komputery sa też pomocne w nauce różnych zagadnień przydatnych w szkole.

Nasze prace wykonane w technice komputerowej będzie można już wkrótce oglądać na stronie internetowej.

Wycieczki

Jeżeli to tylko możliwe wyjeżdżamy na wycieczki by odkrywać nowe miejsca, poznawać ciekawych ludzi, cieszyć się pięknem przyrody i spędzić ze sobą trochę więcej czasu. A w tym wszystkim dostrzegać dary jakie otrzymujemy od Pana Boga.

W dziale Wyjazdy można przeczytać więcej o naszych wyjazdach, miejscach które odwiedziliśmy i naszych przygodach.

Letni wypoczynek

Już od kilku lat na początku wakacji wyjeżdżamy na kolonie letnie. Zawsze czeka na nas wiele przygód i zabawy w pięknej scenerii górskiego kraobrazu.

Odkrywamy nowe miejsca, wędrujemy po górach, spędzamy czas na wspólnych grach i zabawach, śpiewamy przy ognisku, tańczymy przy muzyce kapeli góralskiej, prezentujemy swoje talenty i dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o tym co nas otacza, o Bogu i nas samych.

Inne

Część z nas uczestniczy w zajęciach dodatkowych kółka teatralnego, klubu odkrywcy i zajęciach czytelniczych.

Włączamy się także w organizację imprez świetlicowych. Przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowujemy jasełka, w karnawale bawimy się na balu karnawałowym, zapraszamy nasze Mamy na dzień Matki, a przed wakacjami letnimi współorganizujemy festyn parafialny tzw. Parafiadę.

Świetlica Parafialna „NAZARET”
Katowice ul. Plebiscytowa 49 email: nazaret.katowice@gmail.com