Świetlica Parafialna

Czas dla Boga

Pamiętnik Papieskiego Anioła

Data: 10 grudnia 2011

Tegoroczny adwent i roraty przeżywamy z błogosławionym Janem Pawłem II. Poznajemy Jego życie i drogę do świętości ale nieco inaczej niż zazwyczaj się to czyni. Czytamy pamiętnik papieskiego Anioła Stróża!

Adwent

Data: 3 grudnia 2011

Rozpoczął się Adwent - czas przygotowania do świętowania Bożego Narodzenia, ale i czas oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa. Dzielnie wstajemy wcześnie rano by uczestniczyć w Roratach. Więcej na ten temat Adwentu i Rorat można przeczkytać tutaj.

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Data: 29 października 2011

1 listopada będziemy obchodzić jak co roku uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętamy w tym dniu szczególnie o naszych patronach. Dzień później obchodzimy Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych. Więcej o uroczystości Wszystkich Świętych w Małym Gościu Niedzielnym.

Modlitwa różańcowa

Data: 1 października 2011

Dziś rozpoczyna się paździenik a wraz z nim Nabożeństwa Różańcowe. W Katedrze Chrystusa Króla Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 17:15.

Różaniec jest streszczeniem Ewangelii ujętej w poszczególne tajemnice różańca świętego. Więcej o historii różańca świętego można przeczytać tutaj.

Świetlica Parafialna „NAZARET”
Katowice ul. Plebiscytowa 49 email: nazaret.katowice@gmail.com