Świetlica Parafialna

Wiadomości

Kolonie letnie w Poroninie

Data: lipiec 2011

Dzięki wielu życzliwym nam osobom mogliśmy spędzić wakacje w otoczeniu przepięknych Tatr. Zwiedziliśmy ciekawe miejsca, wędrowaliśmy po górskich szlakach. Był czas na wypoczynek, sport, zabawę i modlitwę. Zdjęcia z kolonii w Poroninie można zobaczyć tutaj.

Zakończenie roku szkolnego

Data: 25 czerwca 2011

To już ostatnie nasze spotkanie przed wakacjami. Były podziękowania, nagrody, serdeczności i życzenia udanych wakacji. Wszystkim Wam również życzymy dobrego wypoczynku. Wracamy znów we wrześniu z nowymi siłami:-). Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w świetlicy można zobaczyć tutaj.

Świętujemy czerwcowe urodziny

Data:  25 czerwca 2011

W miesiącu czerwcu kilkoro dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Sabrinie i Piotrkowi. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Festyn parafialny

Data: 18 czerwca 2011

Jak co roku świetlica włączyła się w organizację festynu parafialnego. Przygotowaliśmy sporo konkursów dla dzieci. Kto chciał odmienić nieco swój wygląd mógł poddać się malowaniu twarzy. Mamy nadzieję, że mogliśmy przyczynić się do miłego i radosnego spędzenia czasu. Dziękujemy za wsparcie w finansowaniu naszych kolonii. Zdjęcia z festynu można zobaczyć tutaj.

Dzień Matki

Data: 11 czerwca 2011

Z okazji minionego Dnia Matki zaprosiliśmy nasze Mamy do świetlicy by wspólnie złożyć życzenia i spędzić czas przy herbacie i ciastkach. Niech żyją nasze Mamy!!!

Piknik w Dolinie Trzech Stawów - zakończenie korepetycji

Data: 7 czerwca 2011

To już końcówka roku szkolnego, oceny prawie wystawione. Kończymy już w tym roku korepetycje. Na zakończenie wybraliśmy się na piknik do Doliny Trzech Stawów. Było sporo zabawy:-). Zdjęcia z pikniku można zobaczyć tutaj.

Dzień Dziecka

Data:  4 czerwca 2011

Dziś świętowaliśmy w świetlicy Dzień Dziecka. Były gry i zabawy oraz pyszne cukierki za które serdecznie dziękujemy Panu Krzyśkowi:-).

Świętujemy majowe urodziny

Data:  28 maja 2011

W miesiącu maju kilkoro dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Nikoli, Ewelince, Asi i Julii. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantek.

Książka na wakacje - Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 27 maja 2011

Dziś odbyły się czwarte i ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia Klubu Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nasza rówieśniczka Ania bardzo ciekawie opowiadała o tym, jak trafiła na książkę, która ją zachwyciła i odtąd książki stały się jej pasją. Może w czasie wakacji też trafimy na tę "naszą" książkę:).

Rusza grupa taneczna!

Data: 13 maja 2011

Dnia 20 maja rozpoczyna działalność grupa taneczna. Czekając z niecierpliwością na pierwszy występ życzymy wytrwałości w treningach dla Tancerzy i Pani Agnieszki:-).

Projektujemy okładkę śpiewnika

Data: 13 maja 2011

Zakończyliśmy pierwszy i najważniejszy etap w tworzeniu naszych śpiewników. Ogłaszamy konkurs na projekty okładek śpiewnika religijnego i śpiewnika turystycznego. Najciekawsze i najładniejsze prace zostaną nagrodzone.

10 lat Księdza Michała!

Data: 11 maja 2011

Już 10 lat Ksiądz Michał jest księdzem. Dziękujemy za to Panu Bogu i życzymy Księdzu Michałowi sił i wytrwałości na kolejne lata!:-).

Śniadanie wielkanocne

Data: 16 kwietnia 2011

Dzisiejsze spotkanie było ostatnim wspólnym spotkaniem przed Świętami. Rozpoczęliśmy je śniadaniem wielkanocnym. Po nim zawitał do nas zajączek przynosząc smakołyki:-). Teraz w Wielkim Tygodniu będziemy oczekiwać na niedzielę Zmartwychwstania. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt dziękując za okazywane nam stale serce.

Świętujemy kwietniowe urodziny

Data:  9 kwietnia 2011

W miesiącu kwietniu kilkoro dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Oli i Sandrze. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantek.

Kiermasz świąteczny !

Data: 3 kwietnia 2011

Rozpoczynamy kiermasz świąteczny! Od dnia dzisiejszego przez trzy niedziele będziemy sprzedawać ozdoby świąteczne. Znaczna część z nich to prace wykonane w świetlicy przez dzieci i wychowawców. Dziękujemy też za pomoc naszym Przyjaciołom:-). Mamy nadzieję że radosne wielkanocne ozboby ucieszą Was i będą ozdobą domów podczas zbliżających się Świąt. Można je zobaczyć tutaj. Środki zebrane ze sprzedaży będą wykorzystane na potrzeby świetlicy, przede wszystkim na letni wypoczynek dzieci. Serdecznie ZAPRASZAMY!:-)

Teatr - Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 30 marca 2011

Dziś odbyły się trzecie zajęcia Klubu Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Słuchaliśmy ciekawych opowieści o historii teatru i formach teatru z jakimi dzisiaj możemy się spotkać. Może to czego dowiedziliśmy się wykorzystamy w kółku teatralnym..:-)

Spotkanie z księdzem Arcybiskupem

Data: 12 marca 2011

Dziś gościliśmy księdza Arcybiskupa w ramach wizytacji w naszej parafii. Cieszymy się, że mogliśmy przyjąć tak zacnego Gościa. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj.

Świętujemy marcowe urodziny

Data:  12 marca 2011

W miesiącu marcu kilkoro dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Karolinie, Nocoli, Mateuszowi i Arkowi. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Bezpieczeństwo w Internecie - Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 21 lutego 2011

Dziś odbyły się drugie zajęcia Klubu Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Mogliśmy posłuchać o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu. Dowiedzieliśmy się o sieciuchach - potworkach, które reprezentują różne rodzaje internetowego zła. Przy herbacie i ciastku rozwiązywaliśmy ciekawe rebusy i zagadki. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Świętujemy lutowe urodziny

Data:  19 lutego 2011

W miesiącu lutym kilkoro dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Beatce, Ewie i Wojtkowi. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Przygotowania do kiermaszu świątecznego

Data: 17 lutego 2010

Rozpoczęliśmy przygotowania do kiermaszu świątecznego. Mamy nadzieję że ozdoby wielkanocne będą cieszyć się tak wielkim zainteresowaniem jak przygotowane przez nas ozoby bożonarodzeniowe. Dołożymy wszelkich starań by tak było:-). Kilka zdjęć zrobionych podczas naszych prac można zobaczyć tutaj.

Bal karnawałowy

Data: 12 luty 2011

Karnawał trwa. Na dzisiejszym balu karnawałowym pojawiły się różne ciekawe postacie. Można było zatańczyć z księżniczką, pszczółką, tajnym agentem czy rycerzem. Lekarze bawili sie z pielęgniarkami, dzielnie podskakiwała też najliczniejsza kocia grupa. Karnawałowe pląsy będzie można podziwiać już wkrótce:).

Ferie z Karolkiem - Miejska `oteka Publiczna

Data: 29 styczeń 2011

Grupa dzieci z naszej świetlicy uczestniczyła w czasie ferii w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w przygodach i psotach koszmarnego Karolka:-). Dziękujemy Paniom z biblioteki za zorganizowanie wspaniałych ferii.

Zimowe szaleństwo!

Data: 26 styczeń 2011

Zimą najlepiej bawić się na śniegu. A jeżeli mamy do tego górskie krajobrazy, sanie z koniami i różne ciekawe przedmioty, na których można pędzić z górki, to już prawdziwe zimowe szaleństwo!:-). Zdjęcia z naszej wycieczki na Kubalonkę, Stecówkę i do Koniakowa będą dostępne już wkrótce.

Świętujemy styczniowe urodziny

Data: 15 stycznia 2011

Dziś życzenia urodzinowe składamy Pani Jance i Patrycji. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Świętujemy grudniowe i styczniowe urodziny

Data: 8 stycznia 2011

Dziś życzenia urodzinowe składamy Ks. Michałowi, Pani Joli, Pani Tereni, Emilce i Sylwii. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Rodzinne kolędowanie

Data: 2 stycznia 2011

W okresie świątecznym nie może zabraknąć kolęd. Spotkaliśmy się całymi rodzinami na wspólnym kolędowaniu świętując jednocześnie urodziny Ks. Michała. Zdjęcia ze spotkania można zobaczyć tutaj.

DZIĘKUJEMY !!!

Data: 31 grudnia 2010

Dziękujemy za dary które otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Dzięki nim mogliśmy zorganizować Wigilię świetlicową, przygotować paczki i wesprzeć trochę rodziny świetlicowych dzieci w przygotowaniach świątecznych. Dziękujemy za pyszne ciasta, owoce, ciasteczka, maskotki, zabawki i wiele innych rzeczy.

Jesteśmy wdzięczni również za zainteresowanie naszymi wyrobami sprzedawanymi w ramach kiermaszu świątecznego. W tym roku nie nadążaliśmy z "produkcją" dzięki tak wielkiemu zainteresowaniu:-). Dzięki Wam kilkoro dzieci będzie mogło wyjechać w lipcu na kolonie letnie. Jeszcze raz bardzo bardzo DZIĘKUJEMY i zapraszamy ponownie przed Wielkanocą.

Pierwszy występ Kółka Teatralnego - jasełka

Data: 18 grudnia 2010

Dziś nasi aktorzy pierwszy raz zaprezentowali swoje talenty przed publicznością. W czasie Wigilii świetlicowej mogliśmy zobaczyć piękne jasełka. Dziękujemy Pani Tereni, Magdzie i dzieciom z Kółka Teatralnego za przygotowanie przedstawienia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne! Zdjęcia z przedstawienia można zobaczyć tutaj.

Wigilia w świetlicy

Data: 18 grudnia 2010

Dzisiejsze spotkanie w świetlicy było szczególne. Jak w dużej rodzinie zasiedliśmy do dużego wigilijnego stołu. Nie zabrakło barszczu z uszkami i pysznego ciasta. Złożyliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy. Potem przyszedł czas na szukanie prezentów pod choinką. Niech to będzie dla wszystkich czas radości! Zdjęcia z naszego wigilijnego spotkania można zobaczyć tutaj.

Świętujemy grudniowe urodziny

Data: 18 grudnia 2010

W miesiącu grudniu sporo dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Dzisiaj życzenia składamy Wiktorii, Marcinowi i Karolinie. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Boże Narodzenie w literaturze - Miejska Biblioteka Publiczna

Data: 15 grudnia 2010

Dziś odbyły się pierwsze zajęcia Klubu Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Panie Bibliotekarki oprowadziły nas po bibliotece, przy herbacie i ciastku słuchaliśmy ciekawej opowieści świątecznej, na koniec wykonywaliśmy projekty okładek książek o tematyce zimowej i świątecznej. Bardzo dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Podarunki dla pacjentów hospicjum

Data: 11 grudnia 2010

Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowywania się. Dlatego przygotowaliśmy drobne upominki dla osób przebywających w hospicjum. Mamy nadzieję że nasze ręcznie wykonane ozoby sprawią komuś radość.

Stroiki na kiermasz świąteczny

Data: 6 grudnia 2010

W tym tygodniu przygotowujemy stroiki świąteczne, które będzie można zakupić na niedzielnym kiermaszu. Serdecznie zapraszamy.

Święty Mikołaj

Data: 4 grudnia 2010

Chyba byliśmy grzeczni, bo Święty Mikołaj zostawił w świetlicy dla nas małe słodkie co nieco:-). Spotkamy się z nim w poniedziałek 6 grudnia na Roratach.

Świętujemy grudniowe urodziny

Data: 4 grudnia 2010

W miesiącu grudniu sporo dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Dzisiaj życzenia składamy Kubusiowi, Agacie i Jakubowi. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Kiermasz świąteczny rozpoczęty

Data: 28 listopada 2010

Dziś pierwsza niedziela adwentu. Od dnia dzisiejszego co niedzielę przez cały adwent będziemy sprzedawać ozdoby świąteczne. Znaczna część z nich to prace wykonane w świetlicy przez dzieci i wychowawców. Dziękujemy za pomoc Siostrom. Cieszymy się że możemy zaprezentować swoje prace całej parafii i że trafią do Waszych domów. Można je zobaczyć tutaj. Środki zebrane ze sprzedaży będą wykorzystane na potrzeby świetlicy. Serdecznie ZAPRASZAMY!:-)

Przygotowania do kiermaszu świątecznego

Data: 20 listopada 2010

Ruszyły pełną parą przygotowania do kiermaszu świątecznego. Wycinamy, malujemy, rysujemy, kleimy, by już wkrótce móc zaprezentować swoje prace. Sprawia nam to wiele radości, ale wysiłku też jest nie mało. Kilka zdjęć zrobionych podczas naszych prac można zobaczyć tutaj.

Świętujemy listopadowe urodziny

Data: 6 listopada 2010

W miesiącu listopadzie kilkoro dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Angelice i Danielowi. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Pielgrzymka do Leśniowa

Data: 30 października 2010

Pielgrzymowaliśmy z rodzinami do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. W drodze odwiedziliśmy jeszcze Kroczyce i kościół św. Jacka i św. Magdaleny, a w nim mogliśmy zobaczyć grotę zbudowaną z kalcytu wzorowaną na grocie z Lourdes, Żarki i ruiny kościoła św. Stanisława, Koziegłówki i Sanktuarium św. Antoniego. Zdjęcia dostępne są tutaj.

Lekcje języka angielskiego

Data: 16 października 2010

Dziś rozpoczynami naukę języka angielskiego. Uczyć się będziemy w każdą sobotę o godzinie 12:00. Życzymy Bartkowi dużo siły i wytrwałości:-).

Muzeum Historii Katowic

Data: 16 października 2010

Odbyła się druga wycieczka w ramach Klubu Odkrywcy. Tym razem poznawaliśmy historię naszego miasta i historię kościoła Mariackiego. Mogliśmy zobaczyć jak mieszkano w Katowicach około 100 lat temu. Zdjęcia z naszych odkryć dostępne są tutaj.

Świętujemy październikowe urodziny

Data: 16 października 2010

W miesiącu październiku kilkoro dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Mikołajowi, Natalce, Izie i Natalce. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Pierwsze spotkanie Kółka Teatralnego

Data: 11 października 2010

Odbyło się pierwsze spotkanie Kółka Teatralnego. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy spektakl. Naszym Aktorom życzymy powodzenia i wytrwałości.

Katedra od piwnicy aż po dach!

Data: 2 października 2010

Odbyła się pierwsza wycieczka w ramach Klubu Odkrywcy, który zaczyna w tym roku swoją działalność. Będziemy odkrywać ciekawe miejsca w naszym mieście i przy okazji zdobywać punkty do odznaki krajoznawczej "Znam Katowice". Tym razem ciekawostek szukaliśmy po zakamarkach naszego kościoła parafialnego - od piwnicy aż po dach!:-) Zdjęcia z naszych odkryć dostępne są tutaj.

Składamy życzenia urodzinowe ks. Proboszczowi

Data: 25 września 2010

22 września ks. Proboszcz Stanisław Puchała obchodził urodziny. Na sobotnim spotkaniu w świetlicy mieliśmy okazję złożyć osobiście życzenia i odśpiewać STO LAT! Jeszcze raz życzymy wiele zdrowia i radości.

Tworzymy śpiewnik świetlicowy

Data: 20 września 2010

Rozpoczęliśmy tworzenie naszych świetlicowych śpiewników. Łatwiej nam będzie uczyć się nowych piosenek i przypominać sobie te, które już znamy. Na razie wprowadzamy teksty w programie komputerowym. Już wkrótce nasi uzdolnieni plastycznie Rysownicy będą je ozdabiać swymi pracami. Jak wszystko się powiedzie powstanie śpiewnik religijny oraz śpiewnik wycieczkowy.

Świętujemy wrześniowe urodziny

Data: 18 września 2010

W miesiącu wrześniu kilkoro dzieci z naszej świetlicy obchodzi urodziny. Życzenia składamy Emilianowi, Wojtkowi i Sebastianowi. Dużo radości, pomyślności i zdrowia dla naszych Solenizantów.

Tabliczka mnożenia - konkurs

Data: 11 września 2010

W miesiącu wrześniu uczymy się intensywnie tabliczki mnożenia. Już wkrótce będziemy rywalizować w konkursie matematycznym!

Urodziny Świetlicy Nazaret

Data: 4 września 2010

Rozpoczynamy nowy rok szkolny nie tylko w szkołach ale również w świetlicy. Jest to dla nas ważny rok, ponieważ mija 10 lat od powstania naszej świetlicy parafialnej. Mamy nadzieję że radośnie będziemy świętować 10-te urodziny.

Witaj szkoło!:-)

Data: 1 września 2010

Zakończyły się wakacje i przyszedł czas na naukę. Jedni cieszą się bardziej, drudzy mniej:-). Dla niektórych z nas to pierwszy dzień w szkole. Mamy nadzieję że po wakacyjnym wypoczynku wystarczy sił do końca roku szkolnego:-)

Świetlica Parafialna „NAZARET”
Katowice ul. Plebiscytowa 49 email: nazaret.katowice@gmail.com